07.02.2019 - Konsultacje i wywiadówki 11-24.02.2019 - Ferie zimowe 09.03.2019 - Dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych 27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00

„Jasełka po staropolsku” w Domu Pomocy Społecznej w Malborku

             jaselka.jpg  jaselka2.jpg

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 udali się 3 stycznia 2017 z kolejną wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Malborku.

Tym razem grupa Wolontariuszy wspólnie z Kołem Teatralnym ”OneOn” pod opieką Marianny Stacharskiej,  Jędrzeja Chlebowskiego oraz Piotra Poznańskiego zaprezentowała jasełka przygotowane dla mieszkańców. Zaprezentowane zostało tam przedstawienie „Jasełka po staropolsku”, które było darem serca naszych uczniów dla mieszkańców wspomnianej placówki.

Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili spektakl przywołujący staropolskie obrzędy związane ze Świętami. Nie zabrakło również żywiołowych kolędników, przebranych w barwne stroje. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji i dostarczyła wielu wzruszeń, a także zachęciła wszystkich widzów do aktywnego udziału poprzez wspólne kolędowanie.

         jaselka3.jpg  jaselka4.jpg

Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień” swego życia spędzają w DPS, ale również wśród młodzieży, która podarowała im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości. Bo przecież: „Czy jest coś bardziej przyjemnego niż starość otoczona młodością, która chce się czegoś nauczyć?”(Cyceron).

Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną naszego pobytu jest zaproszenie do ponownej wizyty. Tym razem na grę w bingo, która organizowana przez naszych Wolontariuszy, cieszy się tu wielką popularnością.

Chwile w Domu Pomocy Społecznej na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.