01.09.2020 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 04, 05 i 07.09.2020 r. - Zebrania rodziców

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Dla każdego człowieka, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, najważniejsze staje się zaspokojenie potrzeby szacunku i miłości. Coraz częściej zabiegani i zaprzątnięci sprawami życia codziennego zapominamy o drugim człowieku.  A problemy i smutna rzeczywistość przysłania Nam najważniejsze wartości.  Dlatego też 21 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego celem było uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość poprzez wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Tego dnia Szkoła rozbłysła złocistym kolorem, a z uczniów emanowała radość. Każda klasa podjęła się wykonania innych zadań celem rozprzestrzeniania dobra, miłości i życzliwości. Klasy III przygotowały Kodeks Życzliwości, który to zawisł na tablicy korytarza. Klasy II zaprojektowały Ordery, natomiast klasy I wykonały plakaty. Dodatkowo uczniowie klasy 2b losowały dzień wcześniej osobę z klasy, której miały wykonać własnoręcznie upominki z dobrym słowem i przesłaniem na ten dzień. A zajęcia w tejże klasie rozpoczęły się od wypisania na piłeczkach pingpongowych dobrego słowa, które wrzucane były na chustę animacyjną i na przerwę losowane przez dzieci. Wylosowana piłeczka i napisane na niej słowo było wróżbą na ten dzień. Poza tym wszyscy uczniowie w Szkole głosowali na Najżyczliwszego Nauczyciela oraz Najżyczliwszego Kolegę lub Koleżankę z klasy.

Z kolei podczas przerw uczniowie mieli możliwość zbudowania skrzydeł. Powszechnie przecież wiadomo, że każdego najbardziej uskrzydla miłe słowo, dlatego też na piórku dzieci umieszczały miłe słowo, a piórko przyczepiały do skrzydeł. I tak powstały skrzydła, które uniosły uczniów Naszej szkoły do odczuwania wyższych uczuć.  Napełnieni dobrym słowem, radością i miłością pragnęliśmy rozsiewać ją dalej – poza mury Naszej Szkoły. Dlatego uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy udali się ulicami miasta, aby „zarazić” mieszkańców swoją radością i życzliwością. I tak też się stało gdyż Nasz jeden uśmiech rodził kolejne uśmiechy na twarzach przechodniów. I może nie dotarliśmy do wszystkich mieszkańców osobiście, ale na pewno Ci do których dotarliśmy podali go dalej.

Tak rodzi się życzliwość …